Kino Letnie w Orłowie

Kino Letnie w Orłowie

  • Posted on: 8 października 2012
  • By:

Kino letnie w Orłowie to cykl wakacyjnych, cotygodniowych projekcji filmowych poświęconych ambitnym i artystycznym filmom i ich twórcom. Celem projektu jest zaprezentowanie szerokiego spektrum kina światowego – europejskiego, blisko i dalekowschodniego, latynoamerykańskiego  z uwzględnieniem wszystkich gatunków filmowych – fabuły, dokumentu, animacji.

Wieczorne pokazy będą prezentować najciekawsze i najbardziej wartościowe filmy ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na światowych festiwalach filmowych jak: Berlin, Rotterdam, Cannes, Wenecja, Sundance, Annecy i Toronto. Dodatkowo przed każdym pokazem filmu zaprezentowane zostaną europejskie krótkometrażowe fabuły i animacje pochodzące ze światowych festiwali.

Pierwsze projekcje odbyły się już w 2011 roku w mieszczącej się w foyer teatru kawiarni „Tea-tralna na plaży”, przy czym projekt w pełnej skali wystartował na dobre w 2012 roku i odbywa się obecnie na liczącej przeszło 300 miejsc Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni.

 

Plakaty:

 

Koordynator Projektu:

Ania Kądziela-Grubman, ania @ sff.pl

Strona projektu:

www.kinoletnie.info