Sopot Film Festival

Sopot Film Festival

  • Posted on: 2 grudnia 2012
  • By:

Główny i najstarszy projekt Stowarzyszenia – Sopot Film Festival – międzynarodowy festiwal filmowy, który wyrósł z małej, jesiennej imprezy filmowej (2001-2009) po odbywającą się od 2010 roku w wakacje wieloformatową imprezę kulturalną. Festiwal prezentuje zarówno kino artystyczne i autorskie jak również kino gatunków i filmy o lżejszej formule.

Główną osią imprezy są międzynarodowe konkursy filmowe, prezentujące debiuty i 2-gie filmy fabularne, pełnometrażowe filmy dokumentalne oraz filmy krótkometrażowe. Ponadto festiwal w pozostałych sekcjach tematycznych zaprezentuje przekrój kina światowego, najnowsze i najciekawsze pełnometrażowe produkcje światowego formatu a także filmowe powroty do historii kina, filmy, które przemknęły przez sale kinowe oraz takie, które nigdy nie znalazły się w oficjalnej dystrybucji.

Na program składają się liczne pokazy filmowe, różnorodne wystawy, warsztaty, spotkania z twórcami, koncerty do kina niemego oraz imprezy muzyczne i działania artystyczne w przestrzeni miasta.

Dyrektor Festiwalu:

Michał Grubman, michal @ sopotfilm.com

Dyrektor Programowy, PR:

Ania Kądziela-Grubman, tel. 0 608 368 052, ania @ sopotfilm.com

 

 

Strona projektu:

www.sopotfilmfestival.pl